Pro odborníky

Vyberte, kdo jste

Architekti, projektanti a památkáři

SortimentZobrazit víceZobrazit méně

Břidlice je přírodní kámen, který vznik před sta miliony let. Břidlice je čistě přírodní materiál, který je složen z minerálů a vyznačuje se svou dobrou štípatelností. Za břidlici nebo fylity považujeme částečně metamorfované sedimenty a prachové částečky. Přesná hranice mezi těmito dvěma hranicemi se nedá přesně určit, protože svým složením jsou si velice blízké. Obecně je však nejpoužívanější název břidlice.

Dobu zrodu břidlice musíme hledat v období před cca. 500 milióny lety. Prachové sedimenty a částice o mocnosti až několik set metrů usazené v prvních oceánech se vlivem své váhy a okolních tlaků postupně měnily v pevnou hmotu. Postupem času vznikl první sedimentární kámen. Některé části se pohybem zemské kůry dostali pod ještě vyšší tlaky a vysoké teploty, což mělo za následek její přeměnu (metamorfózu) v pevnější a tvrdší kámen.  Horotvornými procesy se tyto masy dostaly blíž k zemskému povrchu a tím nabídly svoje bohatství k dnešnímu využití.

Zásady pokládkyZobrazit víceZobrazit méně
  1. Zásady pokládky Stáhnout
Ke staženíZobrazit víceZobrazit méně
  1. Dolín ukázka vzoru Stáhnout
Brožury a prospektyZobrazit víceZobrazit méně
  1. Brožura ke stažení Stáhnout
Technická podporaZobrazit víceZobrazit méně

Lorem Ipsum je demonstrativní výplňový text používaný v tiskařském a knihařském průmyslu. Lorem Ipsum je považováno za standard v této oblasti už od začátku 16. století, kdy dnes neznámý tiskař vzal kusy textu a na jejich základě vytvořil speciální vzorovou knihu. Jeho odkaz nevydržel pouze pět století, on přežil i nástup elektronické sazby v podstatě beze změny. Nejvíce popularizováno bylo Lorem Ipsum v šedesátých letech 20. století, kdy byly vydávány speciální vzorníky s jeho pasážemi a později pak díky počítačovým DTP programům jako Aldus PageMaker.

  • Odrážka 1
  • Odrážka 2
  • Odrážka
Památková péčeZobrazit víceZobrazit méně

Lorem Ipsum je demonstrativní výplňový text používaný v tiskařském a knihařském průmyslu. Lorem Ipsum je považováno za standard v této oblasti už od začátku 16. století, kdy dnes neznámý tiskař vzal kusy textu a na jejich základě vytvořil speciální vzorovou knihu. Jeho odkaz nevydržel pouze pět století, on přežil i nástup elektronické sazby v podstatě beze změny. Nejvíce popularizováno bylo Lorem Ipsum v šedesátých letech 20. století, kdy byly vydávány speciální vzorníky s jeho pasážemi a později pak díky počítačovým DTP programům jako Aldus PageMaker.

Realizace